Go to Top

İmplant Tedavisi

Diş İmplantı Nedir?

Bir diş implantı, kron, protez veya köprü gibi restoratif bir diş protezine destek sağlayan ortodontik bir çapadır. Yüzün yapısını eski haline getirmek için yapılan bir yüz protezine de destek sağlayabilir. Bir implant ayrıca bir fikstür veya bir endosseöz implant olarak da adlandırılabilir. Çene kenarına yerleştirilen cerrahi bir parçadır. Temelde bunlar hastanın çenesine dişlerin yerine yerleştirilebilmesi için yerleştirilen direklerdir.

İmplant Nasıl Yapılır?

Bir diş implantı için uygun olup olmadığınızı belirlemek için diş hekiminiz, ortodontistiniz, ağız cerrahınız, protez uzmanınız veya periodontistinizle görüşmeniz gerekir. Bu değerlendirmede, diş hekiminiz tıbbi geçmişiniz de dahil olmak üzere diş sağlığınızı inceler. Diş hekimi, dişlerinizi incelerken, kemik yapınızın implantı destekleyip destekleyemeyeceğini belirleyen kemik yoğunluğunu da kontrol edecektir. Tıbbi durumun uzun süre tedavi edilmeden bırakıldığı birçok durumda, eksik dişler çene kemik yoğunluğunu olumsuz etkileyebileceğinden kemik yoğunluğu önemli bir sorundur.
İmplant almaya başlamadan önce diş dokunuzun ağız sağlığı önemli bir husustur. Hasta uygun ağız hijyenini gözlemliyorsa, çok fazla sorun olmamalıdır. Ancak bazen kötüleşen diş sağlığı durumlarında kemik veya doku grefti gerekebilir. Bu aynı zamanda mini implantların kullanılmasına da neden olabilir.
Tüm bu hususlar, prosedürün her vaka için ne kadar süreceğini belirler. Bu, prosedürün her aşamasının ne kadar süreceğini ve bu süre boyunca kaç konsültasyona ihtiyaç duyabileceğinizi içerir. Sedasyon diş hekimliği, işlemin ne kadar süreceği kadar bu aşamada da düşünülebilir. Böyle bir prosedürün maliyeti, bir dizi sorundan dolayı değişebilir. Bu nedenle her hasta neye ihtiyaç duyduğuna ve ne tür bir tedavi seçtiğine göre ücretlendirilir.

Implant Hangi Maddeden Yapılır?

implant genellikle iki malzemeden oluşur. Zirkoryum ve titanyum implantlardır. Genellikle titanyum  implant kullanılır.  Zirkonyum yeni çıkan ve yaygınlaşmaya başlayan implant türüdür.  Doktorlar genellikle uzun süre dayanabildiği ve sağlam oldukları için Titanium implantları kullanır ve tercih ederler. 

Implant Hangi Durumlarda Uygulanamaz?

İmplant tedavisi yüksek başarı oranına sahiptir. Genellikle implant yaptıran kişiler herhangi bir sorunda karşılaşmazlar. Lakin doktorlar riski en aza indirmek için bir takım testler yaparlar. Eğer hastanın herhangi bir sağlık sorunu yoksa implant tedavisi yapılır. Implant için kadınlar En az 18 yaşında erkekler ise en az 20 yaşında olmalıdır daha küçük yaştaki bireyler implant tedavisi yaptıramaz.

Implant Hangi Bölüm Bakar?

İmplant tedavisi bir diş tedavisi olduğu için diş hekimleri bu tedavi yapabilir ve ayrıca çene eklem uzmanları da  bu tedaviyi uygulayabilir.

Implant Kaç Gün Sürer

İmplant tedavisi ortalama 45 ile 60 dakika sürebilir. Doktor imdat için gerekli ortamı hazırlarken hasta lokal anestezi ile tedavi yapılacak bölgenin uyuşmasını bekler. Hasta ameliyata hazırlandıktan sonra doktor ve yardımcısı röntgen ve tomografi yardımıyla implantı yerine yerleştirir. Ve ardından yerleştirilen implant diş etinin dikilmesi ile kapatılır. Hastanın acı çekmemesi için ilk ağrı kesici bitirdikten sonra verilir ve hastanın anesteziden uyanması beklenir. Tüm bu  operasyonlar 60 dakika sürer.

Implanttan Sonra Ağrı Olur Mu

implant operasyonundan sonra hasta bir süre ağrı ve şişlik çekebilir.  Lakin bölgeye uygulanacak Buz tedavisi ile bu ağrı ve şişlik kolayca bitirilebilir Eğer ameliyattan sonra implant yapılan bölgede  enfeksiyon oluşmamışsa hasta Ağrı hissetmezsin Ağrı oluşması halinde ağrı kesiciler ile bu sorun kolaylikta çözülebilir. 

İmplant Ne Kadar Sürede İyileşir?

İmplant Nedir?

Implantın en büyük sorunlardan biri iyileşme süresidir. İmplant titanyum maddesinden oluştuğu için kemiğe kaynaması uzun sürecektir. Ve ayrıca kişi yemek yediği veya konuştuğu zaman dişleri ile implanta baskı uygulayacaktır. Bu gibi etkenler implantın kaynamasını uzatacaktır. İmplant operasyonu olduktan sonra yaklaşık 2 ay içerisinde implant kemiğe kaynayacaktır. Lakin dişe uygulanan basınç süreyi bir ay kadar uzatacak yani yaklaşık 3 ay içerisinde iyileşme tamamlanmış olacaktır

Hiç Diş Yoksa Kaç İmplant Yapılır?

ımplant

Eğer hiç dişiniz yoksa protez implant denilen bir tedavi yöntemi uygulanarak bütün dişlerinize implant  takılabilir kişinin  alt çenesine  3  implant takılır. Üst çeneye de aynı hizada implant yerleştirilir. İmplant yerleştirdikten sonra protez dişler implantta sabitleştirilir böylece daha az işlem ne bütün dişleriniz implant olmuş olur.

Düşen İmplant Tekrar Takılır Mı?

Ortodontik Tedavi Ve Diş Telini Kimler Takıyor?

İmplant tedavisi uygulandıktan sonra diş eti dikilir. İmplant etin içerisinde kalır düşmesi veya yerinden çıkması imkânsızdır. Sadece bir doktor veya cerrahi tarafından yerinden çıkartılır implantın üzerine takılan diş düşebilir Lakin yeni yapmak çok kolaydır.

Neden İmplant Yaptırmalıyım?

çene ağrısı ve tedavisi

Implant yöntemi en çok tercih edilen yöntemler arasında gelmektedir. Sağlıklı dişleriniz ve estetik açısından güzel görünmek için implant yaptırma en iyi yöntemdir.  Herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. İmplant yaptıran kişilerin %90 oranında olumlu yanıt vermektedir ve arkadaşlarına tavsiye etmektedir. Özgürce yemek yiyebilmek özgürce konuşabilmek özgürce gülebilmek için insan güzel  dişlere sahip olmak ister. Doğal dişlerimizi korumak zordur. Bu yüzden gerçeğe en yakın diş olan implant tedavisi sizi çok güzel bir estetik görüntüye  sahip olacaksınız. İmplant dişlerinin  bakımı kolaydır ve çok uzun süre dayanabilirler.

İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplat Tedavisi

İmplant fiyatlarını ve implant tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirisiniz. Bize ulaşmak için sağ altta bulunan whatsapp butonuna tıklayıp mesaj atabilir veya aşağıya bırakacağım telefon numarısından bizi arayabilirsiniz. Randevu almak veya size geri dönüş sağlamımızı isterseniz aşağıdaki formuda doldurabilirsiniz.

  

DR. ÖMER PİRİNÇ İLETİŞİM

ÖMER PİRİNÇ İLETİŞİM

Adres:

İçerenköy mah. Üsküdar İçerenköy yolu cad. No:3 çamlık apt. D:5 Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0216 577 60 08

Whatsapp:  0552 341 5823

E- Posta : drpirinc@gmail.com

DR. Ömer Pirinç Diş Kliniğine Nasıl Ulaşırım

Üsküdar İçin:

– ilk olarak marmarayın gebze yönüne giden trenine binilir ve ayrılık çeşmesi durağında inilir.

– Ayrılık çeşmesi durağından M4 Kadıköy – Tavşantepe metrosuna geçiş yapılır.

– Tavşantepe yönüne giden trene bindikten sonra Kozyatağı durağında inilir.

– 4 numaralı çıkıştan çıktıktan sonra 4 dk yürüme sonrasında diş kliniğimize ulaşmış olacaksınız.

Kadıköy İçin:

– Kadıköy M4 Kadıköy – Tavşantepe metrosuna varılır ve  tavşantepe yönüne giden trene binilir.

– Kozyatağı durağında vardıktan sonra 4 numaralı yürüyen merdivenden çıktıktan sonra 4 dk yürüme sonrasında diş kliniğimize ulaşmış olacaksınız.

Çene cerrahi Tedavilerimiz hakkında bilgi almak, estetik diş hekimliği implant uygulamalarımızı öğrenmek, çene eklemi tedavisi konusunda aklınıza takılan tüm soruların cevabını bulmak için yukarıdaki iletişim kanalları ile Uzm. Dr. Ömer PİRİNÇ ile iletişime geçebilirsiniz.

, , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara!