Go to Top

Çift Çene Ameliyatı Ve Çift Çene Ameliyat Fiyatları

Çift Çene Ameliyatı Nedir

Çift çene Liposuction amaçları boyun ve alt çene sırt tanımlamak için submental bölgesinde yağ lokalize ortadan kaldırmak için basit bir minimal invaziv bir işlemdir. Temelde boynun orta ve anterior bölgede yağ birikimini göstermektedir hastalar için tasarlanmıştır.

Çift çene liposuction genellikle ayakta tedavi bazında yapılır. Bunu gerçekleştirmek için, lokal anestezi sedasyon kaldırılacak yağ miktarına bağlı olarak kombine edilebilir, kullanılır. Anestezi etkisini gösterdikten sonra küçük kesilerden küçük kalibreli kanüller yerleştirilir. Cilt altı yağ adı geçen kanüller aracılığıyla aspire edilir. Ayakta bir operasyon olduğu için hasta sonrasında evine dönebilir.

Çift Çene Ameliyatı Riskleri

Cilde herhangi bir yabancı alet sokulduğunda riskler vardır. Devam etmeden önce tüm doğru bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmak için işlemden önce bir doktor bunları sizinle görüşmelidir.

Yüz özelliklerinin asimetrisi bozulabilir

Kanama

Solunum problemleri gibi anesteziden kaynaklanan komplikasyonlar

Cilt hassasiyetiniz Azalabilir

Enfeksiyon

Sinirlerinizde Hasar

Yara izi

Şişme

Ameliyattan sonra umduğunuz sonuçlara ulaşamayabilirsiniz. Bu nedenle, bu tür durumların yaşanmaması  için ameliyat sonrası görünümünüzle ilgili hedefleriniz hakkında doktorunuzla uzun uzun konuşmanız önemlidir.

Çift Çene Ameliyatında Ölüm Riski

Herhangi bir ölüm riski yoktur. Ayakta yapılan bir ameliyattır. Sadece ameliyat sırasında istenmeyen durumlar gerçeklesşebilir ama ölüm bunlardan biri değildir.

Çift Çene Ameliyatı Sonrası Iyileşme

Çift çene ameliyatı iyileşme süreci Genellikle Bir ila Üç Gündür

Bazı hastalar çene ameliyatı sonraki gün işe dönebilecek kadar iyi hissederbiler. Neredeyse tamamı şişliğin azaldığı  için üç gün içinde işine geri döner ve birçoğu bir hafta sonra tamamen iyileşir.

Çene ameliyatı ile ilişkili ağrı genellikle minimumdur. Ancak çene ve boyun hassas bölgelerdir. Uzmanlar ameliyat sonrası şişmeyi en aza indirmek ve cildin yeni boyun çevresine uygun şekilde uyum sağlamasına yardımcı olmak için hastalara yaklaşık 2 hafta boyunca bir sargı veya çene kayışı takmaya devam etmelerini şiddetle tavsiye ediyor.

Çift Çene Ameliyatı Sonrası Şişlikler Ne Zaman Iner

Emilen bölgelerde morarma ve şişlik normaldir ve genellikle herhangi bir bant veya köpüğün çıkarılmasından sonra hafifçe artar. Morluk 3-4 hafta içinde azalır ancak 6 haftaya kadar uzayabilir. Şişliğin çoğu ilk 3-4 hafta içinde geçecektir. Ancak tamamen ortadan kalkması 6-9 ayı bulabilir. Basınçlı giysi şişmeyi azaltmaya yardımcı olur ve ne kadar uzun süre giyilirse işlem o kadar hızlı ilerleyecektir.

Çift Çene Ameliyatı Sonrası Beslenme

Çene ameliyatından sonra vücudunuzun toparlanması için sağlıklı gıdalar tüketilmelidir. Ve ayrıca  Zeytinyağı, badem, ceviz ve ayçiçeği çekirdeği gibi sağlıklı yağ içeren ürünler de ameliyat sonrası bir diyete dahil edilebilir ve bu da iyileşme sürecine yardımcı olacaktır. Süt ürünlerine gelince, yağ ve süt oranı düşük peynirler yağsız tüketmek daha iyidir.

Çift Çene Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

Çift çene ameliyat sonrası hastalarda gözle görülür olumlu bir değişiklik  gözlemlenir.  Ameliyat sonrası hasta daha estetik bir görüntüye sahip olur. Kişi eski kötü görüşünden kurtulur özgüveni artar ve kendine güveni gelir. Aşağıda da göreceğiniz resim bunun bir kanıtıdır. 

Çift Çene Ameliyatı Fiyatları

Çift çene operasyonu zor bir operasyondur. Bu yüzden biraz maliyetli olabilir. her çene ameliyatı farklıdır. Bu yüzden fiyat belirlemek mümkün değildir. Doktor önce hastayı görmeli ve duruma göre bir fiyat çıkarabilir. Eğer Siz de fiyat öğrenmek isterseniz bizi aşağıdaki numaradan arayabilirsiniz veya WhatsApp numaranıza mesaj göndererek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara!