Go to Top

Çene Eklemi Ağrısı Egzersizleri

Çene Ağrsı Egzersizleri

Çene Eklemi Ağrısı Egzersizleri için Etkili 4 Hareket

Çene Ağrısı Neden Olur?

Çene Eklemi Ağrısı Egzersizleri,   Çene ağrısı, yeme ve  konuşma yeteneğinizi etkileyen zayıflatıcı bir durum olabilir. Sinüslerinizden kulaklarınıza, dişlerinize veya Çenenizin kendisine kadar pek çok şey Çene ağrısına neden olabilir. Bu, Çene ağrınızın Çene sorunundan mı ?

Çene Eklemi  Rahatsızlığının Teşhisi

Çene eklem rahatsızlığının birden fazla belirtisi vardır. Bunlar çene açma kapama esnasında çenenizden gelen sesler , çenenin kitlenmesi yada çenenin ağrı yapmasına kadar değişebilir . Çenenizde size göre rahatsızlık ağrı gibi durumlarla karşı karşıyaysanız hekiminize başvurun . Çünkü hastalığın aşaması tedavi açısından önemlidir.

Çene Eklem Egzersizlerine geçmeden öncelikle ; Bu çene eklem egzersizlerini gerçekleştirirken kendinizi çok fazla zorlamayın. Çene eklem ağrılarınız için mutlaka diş hekimine görünün çene eklem ağrıları kendi başına bir sıkıntı olmak ile birlikte farklı hastalıkların semptomları arasında da bulunmaktadır.

çene eklem ağrısı için egzersiz

    1. Çene Eklem Egzersiz Hareketi

iki parmağınızı çenenizin yanına koyun. Çenenizi parmaklarınıza doğru çevirin  çene eklemi egzersizini 10 saniye tutun, daha sonra çenenizi gevşetin bu çene eklem egzersizini günde 3 defa 10 tekrar olacak şekilde her 2 tarafa uygulayın.

çene eklem ağrısı için egzersizler

       2. Çene ağrısı Eklem Hareketleri

İki parmağınızı da çenenizin önüne koyun. Çenenizi öne doğru çıkartın. 10 saniye boyunca bu çene eklem hareketini sürdürün ve daha sonra çenenizi gevşetin. Çene eklem egzersizini günde 3 defa 10 tekrar olacak şekilde uygulayın.

 

    3.çene eklem ağrısı için egzersizlerÇene Eklem Egzersiz Hareketi

Başparmaklarınızı çenenizin altına koyun. Çenenizi bu esnada açmaya zorlayın. 10 saniye boyunca bu çene eklem egzersizini sürdürün ve çenenizi gevşetin. Çene eklem egzersizini günde 3 defa 10 tekrar olacak şekilde yapın.

 

 

çene eklem ağrısı için egzersizler  4. Çene Eklem egzersiz Hareketi

Yatay bir şekilde parmaklarınızı çenenize yerleştirin. parmaklarınızla çenenizi itin 10 saniye boyunca , çene eklem egzersizini günde 3 defa 10 tekrar olacak şekilde yapın.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 5 Average: 5]
, , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button