Go to Top

Boyun Fıtığı Çene Ağrısı Yapar Mı ?

Botyun Fıtığı

Boyun Fıtığı Çene Ağrısı

Çene problemleri sadece rahatsızlık ve acı vermekle kalmaz, aynı zamanda normal çiğnememizi ve konuşmamızı da engelleyebilir. Temporomandibular eklem veya Çene Eklemi Rahatsızlıkları (çene ağrıları), bizim ağzımızı açıp ağzımızı kapatmak için izin veren karmaşık bir eklemdir. Eklem, alt çene olan alt çeneyi kafatası ile birleştirir. Mafsal sadece menteşe görevi görerek ağzın açılıp kapanmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda yan yana hareket edebilir.

Çene Eklemi Rahatsızlıkları sadece çene ağrıları sınırlamaları oluşturmaz. Çoğu zaman boyun, yüz ve kulaklarla ilgili sorunlar vardır. Çene Eklemi Rahatsızlıklarıyla birlikte gelen yaygın şikayetler kulak ağrıları, boyun ağrıları, baş ağrıları ve yüz ağrısıdır. İnsanlar genellikle çenenin tıklanması veya fırlaması, diş gıcırdatma veya kenetlenmesinden şikayet eder veya ağzı açmaya veya kapatmaya çalışırken çene “takılabilir”.

***********************
Doktorumuza Whatsaptan Yazabilirsiniz.

WhatsApp

***********************

   Çene Ağrılarında Üst Servikal Kayropraktik Çözüm

Çene Eklemi Rahatsızlıkları,  çene ağrısından muzdarip kişilerin neden boyun ve kulak ağrısı da yaşadığına dair mantıklı bir açıklama var. Bağlantı, boynun en üst omurunda – atlastadır. Atlas, omurganın tepesinde, her iki tarafta çene eklemlerinin hemen arkasında yer alır. Başın ağırlığını taşıyacak şekilde tasarlanmıştır ve aynı zamanda başın hareket açıklığının büyük bir kısmından sorumludur. Atlas, yaralanma veya aşınma ve yıpranmaya bağlı olarak yanlış hizalandığında, çenenin çalışma şeklini etkileyebilir. Ek olarak boyun, kulak, çene ve yüz kaslarını kontrol eden sinirleri tahriş edebilir. Bu, Çene Eklemi Rahatsızlıklarının, işlev bozukluğuna ve buna bağlı ağrılara yol açabilir.


Doktorumuz Sizleri Arayabilir
[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

Boyun Fıtığı Çene Ağrısı Yapar mı?

Teşhis ve tedavi için ücretsiz muayene olabilirsiniz bizimle iletişime geçin

İletişim

 

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

WhatsApp

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 5 Average: 5]
, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button